Strona zespołu >>

Dedykujemy Wam naszą pasję z jaką podchodzimy
do organizacji tego Jedynego Dnia w życiu…

Witamy w serdecznych progach prawdziwej perły gastronomiczno – hotelowej – Hotelu Wincentów położonego wśród malowniczych łąk i pól okolic Lubartowa. Wymarzone miejsce na niezapomniane wesele, imprezę rodzinną, firmową, okazjonalną, kameralne spotkania od wielkiego dzwonu, ale i stylowe spotkanie w węższym gronie, obiady czy kolacje, zadowalające najwybredniejsze podniebienia oraz zapewniające komfortowy nocleg.

Kuchnia Hotelu Wincentów to odkrycie polskiego dziedzictwa na nowo z wytwornym akcesorium zaczerpniętym z krajów, których kultura przeplatała się z naszą. Znajdziecie tu Państwo zarówno barszcz z nutami porzeczek i malin, rosolnik ogórkowy, niespotykane pierogi jak i różę z łososia, dary boru czy też zjawiskową i jakże odmienną bezę.

Wincentów to coś więcej niż zajazd czy restauracja. To przypowieść o zamierzchłych czasach ponownie odkrywanych. Misterny zamysł wkomponowany w architekturę cechującą powrót do rozwiązań antycznych z kompozycją nowomodnych rozwiązań. Znajdziecie tu Państwo arcydzieła płaskorzeźby ukazujące motyw roztańczonych aniołów jak i „meduzy” bystro rwące ku sklepieniom … wszystko opatrzone kryształem światła, skrytym panoramicznym odbiciem ale i iluminacją dzisiejszych barw … wszystko celem uczty dla duszy.

Miodem na nowomiejskie wygody może być rozkosz oddania się emocjom podczas przejażdżki powozem vis-a-vis zaprzęgniętym w barokowe rumaki… a to dopiero początek…

Dysponujemy trzynastoma pokojami na każdą okazję. Pokoje jedno, dwu i trzyoosobowe. Dwa luksusowe apartamenty. Każdy pokój posiada klimatyzację. Łączna liczba miejsc – 30. Czeka tu na Państwa połączenie nowoczesności z tradycją, między innymi internet bezprzewodowy, telewizja, łazienka o wysokim standardzie. Wykwalifikowana obsługa zadba o ciepłą, domową atmosferę.

Restauracja w Hotelu Wincentów zaprasza

Uczta dla ciała. Wykwintne dania i atmosfera okraszona wytworną elegancją wnętrz i obsługi.  To miejsce dla osób, które cenią wytworną kuchnię na równi z atmosferą miejsca, w którym przebywają, dla których ważne jest zarówno to, co znajduje się na talerzu, jak i to, co ich otacza.

Organizator każdej z imprez (wesel, studniówek, balu, party itp.) chce żeby każdy szczegół był dopracowany. Właściciele wielu lokali dbają o nienaganny wystrój, klimat. Osiągnięte efekty zależą często od umiejętności trafienia w coś tak trudnego jak gust klientów. Zdarza się też, że lokale są tak projektowane żeby pomieścić jak największą liczbę gości – sprzyja temu np. brak rozdzielenia pomiędzy salą taneczną a restauracyjną.
Oprócz szeregu drobnych szczegółów, które wpływają na jakość imprez, ogromnego wpływu gości, ich nastawienie do zabawy kluczową rolę odgrywa m.in. SALI TANECZNEJ a w szczególności jej akustyka.
W niektórych lokalach goście skarżą się na dudniący bas, niewyraźny dźwięk czy też mowę wodzireja. Niestety nie zawsze zdarza się tak, że jest to wina basu czy też wokalisty. Wysoki sufit, słupy konstrukcyjne, płytki ceramiczne, podłogi laminowane, okna, ściany bardzo negatywnie wpływają na akustykę. W takich salach ludzie bawią się, źle nie wiedząc dlaczego. Mało komu przychodzi do głowy, że może to być wina źle zaprojektowanej sali, sali gdzie jest zła akustyka. Skrajnym nie dociągnięciem jest umieszczenie stolików konsumpcyjnych bezpośrednio przy estradowych głośnikach zespołu muzycznego.
HOTEL I RESTAURACJA „WINCENTÓW” posiada dwie sale – restauracyjną i taneczną, w przemyślany sposób połączonych ze sobą. Akustyka obu sal nie koliduje ze sobą w żaden sposób.

Goście „WINCENTOWA” spędzający czas w części restauracyjnej słyszą muzykę dobiegającą z sali tanecznej i widzą bawiących się ludzi a jednocześnie mogą swobodnie rozmawiać, gdyż muzyka w części restauracyjnej jest odpowiedni wyciszona.

Pamiętajmy, że np. przyjęcie weselne jest nie tylko wyśmienitą okazją do doskonałej zabawy, ale również często jest nieliczną chwilą na odnowienie rodzinnych relacji z bliskimi osobami, którzy coraz częściej są rozsiani po całym świecie. Z przyjemnością odbieramy podziękowania od organizatorów przyjęć okolicznościowych, którzy coraz częściej zwracają uwagę na ten aspekt.

Na etapie projektowania właśnie na ten aspekt kładliśmy szczególną uwagę. Udało się nam to osiągnąć dzięki mozolnej współpracy architekta ze specjalistami od akustyki.
Akustyka samej sali tanecznej też była gruntownie analizowana przed wykonaniem ostatecznej kreski architekta. Sala została projektowana nie tylko pod względem estetyki, harmonii ogólnego klimatu ale też pod względem akustyki.

Względna oś odsłuchu jest rozmieszczona wzdłuż dłuższego boku sali. Specjalnie zaprojektowany strop pozwolił na brak stosowania słupów nośnych. Słupy konstrukcyjne powodują nie tylko zjawisko załamania trafiających na nie fal dźwiękowych ale także przeszkadzają w pracy fotografom i kamerzystom – co ma swoje odzwierciedlenie także w efektach ich pracy.

Pomieszczenie o komfortowej akustyce to takie, w którym m.in. pogłos jest prawie niesłyszalny. Na czas pogłosu wpływa także rodzaj zastosowanej podłogi. Podłogi gładkie, laminowane przedłużają jego trwanie, podczas gdy drewniane znacznie skracają pogłos. Dlatego też w Wincentowie na sali tanecznej zastosowaliśmy PARKIET Z LITEGO DREWNA. Poszliśmy też dalej i nie zastosowaliśmy podłogi „pływającej” ponieważ wzmaga ona głośność podczas ruchu na takim parkiecie. Parkiet w Wincentowie to PARKIET Z LITEGO DREWNA PRZYKLEJANY DO JASTRYCHU.
Jednakże optymalny klimat akustyczny to nie tylko pogłos. W skrócie jest to właściwa kombinacja pochłaniania dźwięku oraz izolacyjności akustycznej. Właściwości akustyczne przeciwległych ścian powinny w jak najmniejszym stopniu różnić się od siebie. Projektując salę taneczną w Wincentowie kładliśmy szczególny nacisk, żeby panowała równowaga i symetria pomiędzy wielkością pochłaniani, rozpraszania i odbijania dźwięków, bowiem od ich wzajemnej proporcji zależy charakter brzmienia danego wnętrza. Zwiększając tłumienie poprawiamy zarysowanie konturów muzyki, natomiast zwiększając ilość dźwięków rozproszonych wywołujemy efekt przestrzenności, wzrostu dynamiki.
Ściany w sali tanecznej WINCENTOWA musiały odpowiadać stylowi zarówno ogrodu, sali restauracyjnej – jednakże beton, okna to materiały nie nadające się do budowania klimatu akustycznego.

Rezygnacja z okien nie stanowiła problemu dla projektantów wykończeń wnętrz. Zastosowano dużą płaskorzeźbę z motywem tańczących diw, pilastry, konsole, sztukaterie. Zrezygnowaliśmy z tradycyjnego tynku na rzecz bardzo grubej warstwy gliny, która ma właściwości izolacyjne i akustyczne.
W sali tanecznej brak wrogów akustyki – okien – zamiast nich na ścianach płaskorzeźba i inne elementy dekoracyjne.

Prostopadłościenny kształt wnętrz z równoległością powierzchni ścian przeciwległych to kolejny wróg akustyki – powoduje to wiele niekorzystnych zjawisk rezonansowych. Było to kolejne wyzwanie dla inżynierów. W Wincentowie zastosowano rozwiązanie polegające na poprowadzeniu ściany dzielącej część restauracyjną od sali tanecznej po lekkim łuku.
Projektanci wnętrz przyciągają wzrok bogato zdobionym sufitem, który dostarcza wrażeń wizualnych, których dopełnieniem jest kryształowe oświetlenie. Specjaliści od akustyki nakazali obniżyć pomieszczenie. W Wincentowie nie zdecydowaliśmy się na obniżenie pomieszczenia poprzez niższe podwieszenie sufitu. Wykonaliśmy to poprzez zastosowanie progu pomiędzy częścią restauracyjną a salą taneczną. Efekt jaki uzyskaliśmy to nie tylko poprawa akustyki ale też efekt sceny, na której bardziej efektownie można obserwować np. występy artystów, oficjalne przemowy, zmagania na parkiecie czy też prezentacja uczestników np. konkursów.

Dlatego też WINCENTÓW ma liczne grono zadowolonych gości … a to jest tylko jeden z elementów, na których nasza dbałość o szczegóły procentuje zadowoleniem naszych gości.

Hotel Wincentów Hotel – Restauracja
Wincentów 28A 21-100 Lubartów (Przy trasie nr 19)
Współrzędne:  22°35’00’’ E  51°28’57’’ N

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy w Lubartowie
41 8707 0006 0002 7469 2000 0001

Rezerwacje hotelowe: tel. 534-800-101
zajazd@wincentow.pl
Kierownik restauracji (organizacja: wesel, przyjęć, konferencji, imprez, eventów…):
Michał Chabior

tel. 884-884-897 michal.chabior@wincentow.pl

Jacek Kosacki
tel. 503-079-527 j.kosacki@wincentow.pl

Księgowość:
ksiegowosc@hotelwincentow.pl

Szef kuchni:
Kazimierz Żyszkiewicz kazik@wincentow.pl

Prześlij sms-a na numer 503 079 527 o treści: WINCNETOW a będziesz otrzymywać informacje o zbliżających się wydarzeniach i promocjach w Hotelu i Restauracji Wincentów. (koszt sms-a wg standardowej opłaty operatora sieci)

Godziny otwarcia restauracji

Zapraszamy Państwa do nas: poniedziałek – piątek godz. 15.00 – 21.00
sobota – niedziela godz. 12.00 – 21.00

Godziny otwarcia hotelu

Hotel czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu.

  • ADRES: WINCENTÓW 28A, 21-100 LUBARTÓW
  • E-MAIL: ZAJAZD@WINCENTOW.PL
  • REZERWACJE: 534 800 101
  • MANAGER: 884 884 897

https://www.facebook.com/ZajazdWincentow/?ref=page_internal

www.hotelwincentow.pl/