Strona zespołu >>

Historia Willi Cienistej

Willa Cienista powstała za sprawą osób dla kultury polskiej bardzo znaczących. Wybudowało ją małżeństwo Józef i Łucja Rautenstrauch. Józef pochodził z rodziny niemiecko-francuskiej, a Łucja ze szlachty litewskiej. Z racji talentów osobistych oboje należeli do najwyższych sfer upadającej Rzeczypospolitej, a potem Królestwa Kongresowego…

apraszamy do Willi Cienistej w Puławach, zbudowanej w połowie XIX w. w stylu tyrolskim. Restauracja posiadająca swój własny i niepowtarzalny charakter, zlokalizowana jest na obrzeżu unikalnego Zespołu Pałacowo-Parkowego Książąt Czartoryskich, przy trasie do pobliskiego Kazimierza Dolnego. Właśnie tutaj w restauracji „Willa Cienista” Państwa podniebienia urzekną wyśmienite dania kuchni śródziemnomorskiej, europejskiej, tradycyjne dania polskie oraz bogata oferta win.

U nas zorganizujesz niezapomniane przyjęcia rodzinne, spotkanie firmowe, zjesz rodzinny obiad lub romantyczną kolację. Gwarantujemy miłą i przyjazną atmosferę i domowy klimat. W lokalu czeka na Państwa niespotykany wystrój wnętrza. Zaprojektowany został z myślą o każdym detalu tak, aby mogli Państwo choć przez chwilę poczuć się jak w innym świecie. Płynąca z głośników przyjemna dla ucha muzyka ma za zadanie umilić Państwu czas. Naszym celem jest, aby chwile spędzone u nas były nie tylko ucztą dla podniebienia, ale przyjemnością w każdym tego słowa znaczeniu.

Restauracja „Willa Cienista” w swojej karcie posiada dania kuchni śródziemnomorskiej, europejskiej oraz tradycyjne dania polskie.

Naszą specjalnością jest jednak GĘŚ PIECZONA, która od kilkuset lat jest jednym z tradycyjnych dań staropolskich.

W dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy zabiegani i zapracowani, niekiedy jedynym ratunkiem jest jedzenie na telefon, dlatego też chętnie dostarczamy posiłki do domu czy też biura.  Nasze menu jest zróżnicowane, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Możemy dopasować menu do potrzeb klienta np. delikatniejsze potrawy dla osób starszych, gdzie przy dłuższym, stałym zamówieniu cena jest do uzgodnienia.

Restauracja Willa Cienista

tel. 81 887 40 49
tel. 501 437 790

ul. Zielona 23
24-100 Puławy

Godziny otwarcia:  11:00 -21:00

NIP: 716-157-75-24
Regon: 060303774

restauracja@cienista.pulawy.pl
www.cienista.pulawy.pl

m.me/HotelRestauracjaRivieraPodZaglami

https://www.facebook.com/HotelRestauracjaRivieraPodZaglami/